Je zbytečné, aby si životodárné slunce vybíralo své oběti. V horkých letních dnech dejte na svého psa pozor, přehřátí totiž může jeho život i ohrozit.
V důsledku zvýšení tělesné teploty mohou být poškozeny tělesné orgány včetně mozku. A i přes rychlou veterinární pomoc se může stát krásný letní den vašemu psímu příteli osudným.
Připomeňme si tedy nejčastější průšvihy, které mohou nastat. Zjistěte, jak se připravit na horký den, a jak účinně poskytnout první pomoc, když to bude potřeba.
Cílem první pomoci je začít snižovat tělesnou teplotu psa IHNED, jakmile máme podezření na přehřátí.
ZAČNĚTE PSA S PODEZŘENÍM NA PŘEHŘÁTÍ OCHLAZOVAT JEŠTĚ PŘED VYHLEDÁNÍM VETERINÁRNÍHO LÉKAŘE!
Je to klíčové pro záchranu jeho života!
„Ochlazování přehřátého psa majitelem před vyhledáním veterinárního lékaře snížilo procento umrtí z 68% na 38%.“ Lisa L. Powell, DVM, Diplomate ACVECC, Canine heatstroke, Clinitian’s brief.
TIP: Pozor na rozpálený asfalt, beton či dlažbu ve městech, tyto povrchy mohou být velmi horké. Umožněte psovi jít po trávě.
Pozor také na popálení kůže u naháčů. Tyto psy opravdu nevystavujte přílišnému slunečnímu záření.
I vy můžete pomoci upozornit na tento každoroční problém svým sdílením článku. Zmáčkněte tlačítko Sdílet.
Vaše zkušenosti, postřehy, tipy jsou v komentářích vítány. Mohou pomoci dalším psům.
Elektronickou knížku s tipy na péči o psa od veterinářky najdete »» ZDE ««
Další zajímavé odkazy:
Co dělat, když najdete psa v zaparkovaném autě a máte strach o jeho život? Jak postupovat? Konkrétní rady a postupy od MVDr. Jiřího Žáka z Ústavu ochrany zvířat, welfare a etologie Veterinární a farmaceutické univerzity Brno si přečtěte »» ZDE